У кожній країні, яка дбає про своє майбутнє, освіта має бути одним з провідних пріоритетів. На цьому наголосила Голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич під час проведення дискусійної платформи "Освітня революція для країни та бізнесу", що відбулася в рамках Київського міжнародного економічного форуму.
"Реформування освіти має стати одним з пріоритетних, стратегічних завдань України. Події, які ми пережили, показали, що країні потрібен відповідальний патріотичний, кваліфікований і конкурентоздатний на ринку праці громадянин", - зазначила у своєму виступі Лілія Гриневич.
"Коли в країні йде війна, зрозуміло, що першим пріоритетом стає обороноздатність. Але так само зрозуміло, що цей критичний час необхідно використати для переосмислення нашого майбутнього, наших цінностей, визначення пріоритетів. У кожній країні, яка дбає про своє майбутнє, освіта мусить бути одним з провідних пріоритетів", - зауважила політик.
Вона також зазначила, що освітня сфера є дуже консервативною, а результати освітніх змін стають очевидними у відтермінованій перспективі, щонайменше за 5-10 років.
"У зв’язку з цим, для нас дуже пріоритетним є законодавчі зміни. Закон створює рамку і закріплює основні ідеї, які не так легко змінити навіть тоді, коли міняється уряд, або відбуваються вибори", - підкреслила парламентар.
За її словами, будь-яку реформу, а тим більше, реформу освіти можливо реалізувати лише у партнерстві з усіма зацікавленими суспільним групами.
"Партнерство має стати ключовим гаслом для усіх у справі реформування освіти", - наголосила Лілія Гриневич.
Як відомо, в України триває імплементація нового Закону України "Про вищу освіту", який набрав чинності 6 вересня. Також продовжується процес підготовки нової редакції Закону України "Про освіту".